Стельова ліпнина раніше була предметом розкоші, а зараз – доступний спосіб оформлення інтер'єрів. Можете використовувати такий тип декору з багаторівневими стельовими системами для створення неповторних, привабливих композицій.

   Ліпнина, стельовий плінтус гіпсовий, молдинги виглядають дуже вишукано і виразно. Поговоримо про цей декор докладніше, розповімо, як і де він може застосовуватися.

Області застосування

   Ліпнина, попри поширені стереотипи, гармонійно доповнює не тільки приміщення в класичному стилі. Вона підійде для:

  • модерну;
  • бароко;
  • хай тек;
  • готики;
  • рококо;
  • а також відтворення атмосфери епох Відродження або того ж Стародавнього Єгипту.

   Тобто за умови правильного вибору та грамотного застосування ліпнина доречна завжди. Вона вирішує практичне та естетичне завдання, маскує стики стін, дефекти стелі. Кожен елемент має свою назву, за якою зручно вести пошук.

   Головне вибирати ліпний декор з урахуванням вимог до візуального зонування простору. Розміри декоративних елементів повинні відповідати площі приміщення, висоті стін. Ліпнину можна використовувати навіть для натяжних стель, але в такому випадку вона повинна виготовлятися з поліуретану (щоб мати порівняно невелику вагу).

Типи стельової ліпнини

   Що вибрати – гіпсовий карниз для стелі чи композицію з поліуретану? Все залежить від особистих запитів, особливостей конкретного приміщення. Основні типи ліпного декору:

  • Поліуретановий. Елементи мають привабливі фактуру, дизайн, високу міцність, візуально нагадують камінь або гіпс. Матеріал стійкий до стрибків температур, вологи, підходить для приміщень із будь-якими умовами.
  • Полістироловий. Для цього матеріалу характерні мінімальна ціна, хороша міцність, максимальна легкість. Подібні вироби зустрічаються майже в кожному будинку, найпопулярніший приклад – стельовий плінтус.
  • Гіпсовий. Найскладніший і водночас цікавий варіант обробки. Матеріал екологічний, красивий, майже вічний. Декор масою до 5 кг будь-які несучі конструкції спокійно витримують без додаткового посилення.

   Всі ці типи декору можна замовити в «Альза Строй». Компанія пропонує вигідні умови співробітництва в Україні. В наявності багато готових конструкцій плюс ви можете оформляти замовлення на індивідуальне проектування.