Бажання сучасних споживачів прикрасити свій будинок незвичайними видами ліпнини дозволило виробникам налагодити випуск широкого асортименту виробів, використовуючи для них гіпсову суміш або пінопласт. Кожен з варіантів має свої переваги, що часто ускладнює вибір покупця. Ця консультація розповість, якими достоїнствами володіють гіпсові пілястри і конструкції з пінопласту, щоб замовник зміг зробити усвідомлений вибір на користь виробів з потрібним набором властивостей.

Критерії якості ліпнини, що мають значення для якісної обробки

   Вибираючи обробку з гіпсу або полістиролу, слід враховувати наступні моменти:

  • Естетичні достоїнства пропонованих рішень. Властивості пінопласту дозволяють виготовляти тільки найпростіші моделі ліпнини, тоді як пластичність гіпсу не ставить обмежень і рамок щодо складності майбутнього виробу.
  • Термін служби ліпнини. Крихкий пінопласт не зрівняється з твердим гіпсом, і говорити про тривалість терміну його експлуатації не доводиться.
  • Екологічність матеріалів для виготовлення ліпнини. Пінопласт виготовлений зі складних хімічних речовин, тоді як складові гіпсової суміші мають натуральне походження.
  • Особливості монтажу. Працювати з пінополістиролом простіше, однак при нерівності стін або наявності у них різних дефектів якість обробки буде сумнівним.
  • Вартість готових конструкцій. Пінопластові конструкції коштують дуже дешево, але натомість покупець отримує недовговічні вироби з обмеженим набором достоїнств. При цьому гіпсове дверне обрамлення або набір молдингів дорожче, що повністю виправдано тривалим терміном служби, якістю і міцністю виробів.

Чим ще приваблює споживача гіпсова ліпнина

   У числі важливих переваг даного різновиду оздоблювальних матеріалів:

  • Величезний асортимент. З гіпсу виготовляють колони і пілястри, молдинги, плінтуси і карнизи.
  • Респектабельний зовнішній вигляд. Завдяки шліфовці, лакування і фарбування готові вироби набувають особливої ​​привабливості і респектабельностьі, претендуючи на роль головної прикраси об'єкта.
  • Вогнестійкість. Гіпсові вироби не підтримують горіння і не сприяють поширенню вогню по приміщенню. У них можна монтувати світильники і ховати проводку без ризику викликати коротке замикання і локальна пожежа.

   Висновок зі сказаного очевидний: гіпсова ліпнина більш краща в разі, якщо замовник має намір зі смаком прикрасити інтер'єр будинку і підкреслити солідність обраного стилю. Вкладення в придбання виробів даної категорії будуть виправдані їх численними практичними достоїнствами і тривалим терміном служби.