Стельовий плінтус з гіпсу займає одне з лідируючих місць по популярності в асортименті сучасної ліпнини. З його допомогою можна вирішити цілий ряд непростих естетичних і практичних завдань - вирівняти стіни, додати приміщенню обсягу, додати обробці респектабельний вигляд і акуратно оформити перехід між різними видами матеріалів різного відтінку і фактури. Єдина умова - правильно підібрати гіпсовий підлоговий плінтус за параметрами, щоб він вписався в обстановку і став її гідною прикрасою.

Геометричні параметри стельового плінтуса і рекомендації по їх вибору

   Сучасні технології виробництва дозволяють виготовляти стельові і підлогові плінтуси будь-якої ширини і довжини, що дозволяє скоротити витрату матеріалу і прискорити роботу за рахунок скорочення операцій по обрізці надлишків. Стандартною вважається довжина 2 м, ширина - від 1 до 20 см. При виборі слід орієнтуватися на висоту приміщення - широкий плінтус візуально зменшує вертикальні розміри стіни, вузький збільшує. Експерти рекомендують підбирати моделі наступним чином:

  • Планується до 5 см використовувати тільки для низьких кімнат заввишки 2,6 м;
  • Вироби середньої висоти до 8-10 см застосовувати для обробки кімнат заввишки до 3 м;
  • Широкий плінтус 16-35 см замовляти для обробки приміщень висотою від 3м і більше. Одночасно можна використовувати гіпсові молдинги в тому ж стилі, щоб розрізнені вироби склали привабливий вигляд.

   Важлива перевага широкого плінтуса - здатність приховувати дефекти стиків і стін - щілини, нерівності, тріщини і нерівномірну товщину. Тому не варто відмовлятися від придбання виробів даного типу, тим більше що їх використання в інтер'єрі має чимало естетичних переваг.

Типи зовнішнього оформлення гіпсового плінтуса

   Залежно від способу виготовлення плінтуси можуть бути:

  • Гладкотянуті. Такі вироби виготовляють методом протягання в'язкої маси через шаблонну конструкцію. Особливість такого плінтуса - проста рівна поверхня без декоративних елементів.
  • Літими. Плінтуси даного типу виготовляються методом заливки розчину в гнучку форму, конструкція поверхні якої може мати будь-який візерунок, аж до самих хитромудрих орнаментів.
  • Ліпними. Такі плінтуси підкорюють декоративним зовнішнім виглядом. З метою знизити ризик пошкодження виробів їх виготовляють безпосередньо на місці установки і майбутньої експлуатації.

   Якщо ви не впевнені в правильності вибору гіпсового плінтуса, запросіть на допомогу консультантів компанії, де плануєте замовити ліпнину з установкою для обробки житлового або офісного приміщення.