Ліпний декор в інтер'єрах використається дуже давно. Він витончений, гарний, підходить для обробки приміщень різних типів, стилів. Якщо вам потрібно створити щось справді аристократичне та унікальне, обов'язково зверніть увагу на гіпсові молодинги на стіну, пілястри, карнизи та інший декор. Грамотне застосування ліпнини доречно в житлових і комерційних приміщеннях різних стилів. Головне – ваше бажання утворити унікальний дизайн.

Види ліпнини (матеріали)

   Найпопулярніші варіанти:

  • Гіпс - вироби з нього мають високу якість за рахунок пластичності, простої обробки. Сам декор виходить привабливим, розкішним. Він довговічний, має універсальну сполучність, може фарбуватись у різні кольори, але для приміщень з високим рівнем вологості не підійде.
  • Пінополістирол – міцний та практичний вибір. Декор виходить довговічним, стійким до механічних впливів, деформацій, практичним.
  • Полістерол – легкий, тендітний, недорогий матеріал. Рельєф часто змащений, контури не дуже чіткі.
  • Поліуретан – водночас міцний, легкий, вологи не боїться, як і температурних стрибків. Екологічність висока.

   При виборі орієнтуйтесь на бюджет та особисті переваги. Так пілястри гіпсові красиві власними силами, але можуть доповнюватися й іншим декором. Якщо плануєте створити комплексну композицію, переконайтеся, що вона виходить гармонійною та цілісною. Ваше завдання зупинитися на такому варіанті, який привнесе особливий вишук у приміщення, розставить акценти, а не порушуватиме єдиний концепт.

Що враховувати під час оформлення

   Той же гіпсовий світильник, що вбудовується, підійде для більшості інтер'єрів, але об'ємний гіпсовий декор варто вибирати хіба що для просторих приміщень з високими стелями. Ось основні моменти, які слід враховувати:

  • У маленьких кімнатах варто відмовитися від великих композицій з безліччю дрібних деталей. Такі лише перевантажують простір.
  • Дрібне приміщення складно зонувати звичними способами – на допомогу приходить гіпсовий декор.
  • Слід уникати колірних дисонансів, які здатні обтяжити простір, зробити його надто напружуючим, важким.

   Подивіться приклади застосування ліпнини в інтер'єрі - це допоможе зрозуміти, що до чого, зупинитися на оптимальному для себе варіанті. Також ви завжди можете звернутися за консультацією до менеджера обраної майстерні.