Поява гіпсових молдингів вирішила проблему зонування простору житлового або офісного приміщення. Об'ємні рамки не тільки виграшно виглядають на тлі яскравої обробки, а й пропонують зручне поділ приміщення на функціональні або естетичні зони. З їх допомогою можна створювати незвичайні візуальні ефекти, підкреслювати планування простору і виділяти його окремі фрагменти з метою підкреслити призначення або особливості декору. Подробиці про те, як сьогодні використовують гіпсові молдинги, - в цій консультації.

Особливості застосування молдингів для зонування простору в різних видах приміщень

   Використання молдингів в приміщеннях різної площі з унікальними параметрами освітлення має свої характерні особливості:

  • Вхідна група. Дуже ефектно в цих приміщеннях буде виглядати рамка з молдинга з гарною квіткою-розеткою, по центру якої можна розташувати невеликий настінний світильник. Таке рішення підходить під більшість класичних стилів і створює у вхідного найсприятливіший враження.
  • Сходові прольоти. Тут рамки або фрагменти молдингів можна розташувати з ефектом послідовного підйому вгору, щоб візуально збільшити приміщення і підкреслити його утилітарне призначення, а також вказати на підйом вгору, немов повторюючи напрям руху сходового маршу.
  • Вітальні і спальні. Тут можна виділити в молдінговие рамки картини і світильники, віконні та дверні прорізи. Гарний ефект створює фарбування стін всередині і за межами молдинга в світлі і темні тони одного кольору, що додасть стіні привабливий обсяг і візуально збільшить простір.

Способи кріплення молдингів на поверхні стін і перегородок

   Для створення потрібного естетичного і функціонального ефекту молдинги і карнизи з гіпсу слід надійно закріпити на поверхні стіни. У числі прийомів, використовуваних дизайнерами, слід виділити наступні:

  • Розташування вертикальними паралельними рядами.
  • Створення «полуокон» і рамок навколо елемента, до якого необхідно привернути увагу.
  • Монтаж в горизонтальному положенні.
  • Створення ефекту віддзеркалювання, коли молдинги з одного боку мають такий же малюнок, як накладні деталі на протилежній поверхні.

   Практичний досвід доводить, що молдинги відмінно поєднуються з фарбою, шпалерами, декоративною штукатуркою, панелями з деревних плит і т.д. При необхідності їх можна піддати фарбуванню, лакуванню або золоченню, щоб надати додатковий обсяг і привабливість.