Різноманіття гіпсових карнизів ставить покупців перед непростим вибором: якій моделі віддати перевагу? Ця консультація складена на основі експертних рекомендацій провідних дизайнерів, зайнятих в облаштуванні інтер'єру. Вона підкаже, на які критерії моделей слід орієнтуватися, щоб ліпна прикраса виглядала стильно і доречно.

Підказки по вибору гіпсового карниза для стелі

   Щоб не розгубитися серед величезного асортименту, дійте наступним чином:

  • Відзначте моделі, які подобаються більше за інші. Важливо, щоб обробка приміщення не викликала неприємних емоцій і повністю відповідала вашим смакам.
  • Орієнтуйтеся на висоту стелі. Пропорція зрозуміла: чим вище приміщення, тим ширше може бути карниз гіпсовий стельовий. Для кімнат заввишки 4 м і більше можна сміливо замовляти 20-сантиметровий формат, для кімнат близько 3м - моделі на 120 мм, вузькі вироби - для приміщень стандартної висоти і відносно невеликій площі, щоб карниз не виглядав надто масивно.
  • Визначте відповідний розмір склепіння - глибину від стіни до стелі, проекцію стіни на стелю і діагональ виробу по лицьовій частині. Більшість стандартних моделей мають звід в межах від 90 до 120 мм, а більш широкі моделі для високих стель - звід на 150 мм.
  • Гармонія або контраст? Готовий карниз з гіпсу може виступати як доречною деталлю в рамках стилю, так і прийнятним контрастом, що виділяється на загальному тлі. Перший варіант підійде для кабінету або спальні, другий - для вітальні або їдальні.
  • Вибирайте не ультрамодний, а класичний дизайн. Він підходить до більшості стилів і збереже актуальність протягом багатьох років, не вимагаючи заміни навіть при раптовій зміні смаків власників.
  • Якщо є можливість отримати зразок ліпнини для «примірки» до інтер'єру, не пропустіть цю можливість. Невеликий фрагмент допоможе оцінити його якість і естетичність, а також завчасно внести в проект потрібні зміни, щоб отримати ідеальний виріб з відповідними характеристиками.

   Важливо: замовляйте гіпсовий карниз з запасом, щоб заощадити на відходах і уникнути утворення значної кількості стиків, які вимагають досконально точної підгонки. При порівняно високій ціні виробів, такі невиправдані витрати недоречні. Також бажано довіряти монтаж професіоналам - вони зуміють знайти оптимальний спосіб розкрою готових виробів з мінімальною кількістю відходів і не зіпсують вже існуючу обробку.