Пластичність гіпсової суміші дозволяють перетворювати їх в вироби будь-якої складності - від скромного витягнутого плінтуса з гіпсу з ідеально гладкою поверхнею до вишуканого карниза або колони, прикрашеної рослинним орнаментом. Для зручності покупців всі моделі ліпнини можна умовно розділити з урахуванням їх стилістичних напрямків, що дозволить:

  • Безпомилково скомпонувати кілька різнопланових виробів.
  • Підібрати елементи під конкретний стиль обстановки.
  • Уникнути перевантаженості простору гіпсовими виробами.
  • Підкреслити нюанси оформлення та розкіш окремих предметів обстановки.

   Вже перші зразки, знайдені на місці античних міст, відрізнялися один від одного по стилістичним нюансам виконання. А сьогодні, коли асортимент гіпсової ліпнини представлений в десятках зразків, її розподіл на стилі - найкраща можливість допомогти покупцеві знайти рішення під власний смак.

Основні стилі ліпнини: зовнішнє виконання, розміри, характеристики

  Найбільш зручним вважається класифікація ліпних виробів за наступними напрямками:

  • Бароко. Стиль розкоші, популярний в Середні століття і широко використовуваний для оформлення палаців, замків і присутствених будівель. Масштабність, чуттєвість, урочистість і розкіш - ці епітети якнайкраще характеризують даний напрямок. Тут присутні плавні лінії, вишукані рослинні орнаменти і грона винограду, велике гіпсове панно і рамки, стрічки і сувої пергаменту, які додатково прикрашають золоченням.
  • Ампір. Стиль тріумфу і військових перемог, який був перейнятий від полководців стародавнього світу, які звикли заходити в міста через тріумфальні арки. Орли, лаврові вінки, величезні колони, зброю у всіх проявах - обов'язкові риси даного стилю.
  • Рококо. Аристократичність і витонченість, міфічні сюжети і герої давнини, амури і романтичні пейзажі - все вони створюють цілі полотна з впізнаваним сюжетом.
  • Ренесанс. Витонченість і м'якість ліній, сувора симетрія і філігранні штрихи краще за інших характеризують новий напрямок в мистецтві епохи
  • Відродження. Поєднання білого і золотого вважається безпрограшним для респектабельного інтер'єру, як і деталі з деяким нальотом сивої давнини.
  • Класицизм. Його відрізняють гармонія деталей, простота і логічність елементів, що робить даний стиль ідеальним для оформлення кабінетів і віталень в будинках любителів порядку і стриманості. Ненав'язливі мотиви розбавляють строгість стилю і надають йому акуратні декоративні нотки.
  • Модерн. Тут все може бути складним і асиметричним, позбавленим і натяку на порядок і одночасно динамічним і виразним. Цікавий стиль, який сьогодні перебуває на піку своєї популярності.

   Якщо ви сумніваєтеся в правильності самостійного визначення стилю того чи іншого виробу, запросіть на допомогу консультанта або дизайнера компанії-виробника  «Alza Stroy».