Вибір оздоблювальних матеріалів, які використовуються в декорі інтер'єрів, просто величезний. Окреме місце дістається ліпним елементам. Вони виготовляються з пінопласту, пінополіуретану, поліуретану, гіпсу. Цеглинки з гіпсу і інший інтер'єрний декор мають такі переваги:

  • екологічність;
  • ремонтопридатність, можливість реставрації;
  • дизайнерська і шаблонна робота;
  • висока чіткість малюнків.

   Особливих недоліків у матеріалу немає, хіба що деякі покупці скаржаться на крихкість. Але за рахунок використання передових методів обробки її можна звести до мінімуму. Процес монтажу гіпсової ліпнини досить трудомісткий, але не складний.

Чому вам варто звернути увагу на гіпсовий декор

   Гіпсові 3d панелі і інші декоративні елементи мають привабливий дизайн, можуть виготовлятися різних розмірів, з тим чи іншим декором. Якщо поліуретан простий в установці, штампуванні, то гіпс має такі переваги:

  • екологічна чистота, максимальна пожежна безпека;
  • відсутність усадки;
  • можливість заповнення стиків тієї ж гіпсової масою, їх непомітність (для пластику застосовується клей, він виділяється на загальному тлі);
  • виготовлення конструкцій будь-яких конфігурацій і рівня складності.

   Вибираючи подібні декоративні елементи, ви можете розраховувати на максимальні параметри екологічності, пожежобезпеки, стійкість до температурних перепадів, гігроскопічність, довговічність, ремонтопридатність. Фарбування, обробка зазвичай прості. Гіпсові вироби не розтріскуються, зберігають первісну форму протягом тривалого часу. Вони вбирають і віддають вологу, служать століттями, відновлюються в разі пошкоджень без проблем.

Чи є мінуси?

   Швидше, можна виділити ряд нюансів, які обов'язково потрібно враховувати. Так матеріал вимагає грамотного монтажу, роботи по установці досить об'ємні і заморочливі. Гіпсовий декор вразливий до механічних впливів - по-перше, їх варто виключити, по-друге, буде корисною спеціальна обробка. Ціна досить висока, гігроскопічність виражена. Але якщо використовувати гіпс з розумом, вийде добитися потрібних параметрів міцності і довговічності.

   До речі, гіпсовий декор використовують дуже давно - тренд задали ще стародавні єгиптяни. З гіпсу були зроблені легендарні сфінкси та інші статуї, прикраси будинків тих часів.