Серед різних оздоблювальних матеріалів гіпсове панно є найрозкішнішим, найяскравішим, ефектним рішенням. Раніше ліпнина застосовувалася у музеях, комерційних залах – зараз строгих обмежень немає. Панно гіпсове може мати різні розміри, стилі, теми оформлення, підійде для маленьких та просторих приміщень. За умови грамотно підходу об'ємний мотив прикрасить міську квартиру або приватний будинок. Він стане центральним дизайнерським елементом, створить певну атмосферу у приміщенні.

Основні особливості застосування

   Гіпсове декоративне панно – чудовий варіант декору для ніші, стелі, стіни. Цікаво виглядають об'ємні картини на всю стіну із зображеннями:

  • птахів та тварин;
  • краєвидів;
  • античних мотивів;
  • геометричних орнаментів;
  • візерунки з імітацією води, дерева, цегли, каменю.

   Настінні тривимірні форми можна доповнювати світильниками. З урахуванням розташування вони можуть просто цікаво виглядати або додавати рельєфу панно певну глибину. 3Д панелі – ефектний декор приміщень. Мабуть, це найсучасніший спосіб візуального оформлення просторів. Обмежень щодо дизайнів, стилів немає.

Функції барельєфів

   Звичайно, панно насамперед має бути красивим – тобто головна його естетична роль. Але може воно виконувати інші функції:

  • висловлювати концепт простору;
  • маскувати недоліки ремонту, оздоблення;
  • візуально коригувати геометрію кімнати, розставляти акценти, виділяти певні деталі;
  • створювати необхідну атмосферу.

   Гіпсові панно 3Д підходять для різних інтер'єрів. Головне робити вибір з урахуванням призначення, стилю оформлення, площі кімнати. Наприклад, для спалень рекомендовано зупинятися на ніжних, романтичних образах – із квітами, купідонами, янголами. Дитячі кімнати виглядатимуть максимально гармонійно та різноманітно за рахунок фігурок із казок, мультиків. Для ванних кімнат вибирають водну тематику - риби, черепашки, ін.

   Об'ємні панелі зонують простір, підвищують звукову ізоляцію та зорово коригують форму приміщень. Їхні розміри можуть бути будь-якими – від компактних, лаконічних до величезних на всю стіну. Якщо говорити про популярні напрямки, то це тривимірні квіткові картини, дракон на всю стіну (доречне підсвічування), карта світу з патиною, розлоге дерево, замок, імітація пергаменту. До речі, колони із гіпсу гармонійно доповнять об'ємний барельєф.