Гіпсова ліпнина пропонує на вибір домовласникам цілий набір унікальних авторських рішень з облаштування, гарантуючи створення потрібного ефекту солідності, респектабельності та підкресленої естетичності. Різноманітність виробів, необмежені можливості по їх поєднанню, висока якість виготовлення і втілення в гіпсі самих незвичайних ідей - все це відкриває нові горизонти з декорування простору віталень, спалень і прихожих, одночасно вирішуючи актуальні для даних приміщень функціональні завдання: поліпшення якості освітлення, візуальне збільшення простору і т.д. Спробуємо розібратися, як можна використовувати гіпсове панно, колони і карнизи для облаштування сучасної обстановки.

Як оформити стіни з використанням гіпсових конструкцій

   У числі найбільш оригінальних варіантів застосування гіпсових виробів для стін варто позначити:

  • Барельєфи. Виступаючий малюнок візуально розширює простір і виглядає дуже естетично, особливо якщо малюнок багаторазово повторюється, розташовуючись по всій лінії стіни.
  • Зашиття стіни панелями з гіпсу для створення малюнка хвиль, структури деревини або іншої фактури, доречною в домашньому інтер'єрі. Такий спосіб обробки може прикрасити вітальню, передпокій або спальню.
  • Оформлення дверних і віконних прорізів з використанням молдингів або часткової цегляної кладки. Завдяки такому рішенню кімната стає світліше і візуально просторіше.
  • Симетричні ряди колон, що створюють найсприятливіший враження в приміщенні, витягнутому в довжину. Даний варіант облаштування рекомендований для віталень, кабінетів, бібліотек і сходових прорізів.

   При виборі відповідного рішення орієнтуйтеся на площу приміщення, особливості його планування і нюанси, які потребують маскування або яскравого акценту.

А що можна зробити зі стелею

   Щоб гіпсові колони і пілястри виглядали доречно і створювали потрібне враження, варто доповнити їх стельовими елементами декору. Це можуть бути:

  • Молдинги і розетки, які розміщують симетричним візерунком в центрі і по контуру стелі.
  • Вишукані стельові карнизи із захованою всередині світлодіодною стрічкою для прихованого освітлення.
  • Стельовий плінтус з гладкою або рельєфною поверхнею.
  • Кутові декоративні елементи, що повторюють узор на плінтусі в збільшеному або зменшеному масштабі.
  • Кесони, які перетворюють стелю в справжній витвір мистецтва і надають йому додатковий обсяг.

   Підібрати оптимальне рішення для конкретного інтер'єру вам допоможе досвідчений дизайнер. Скористайтеся його послугами, якщо не впевнені вибрати гіпсові конструкції і знайти їм гідне застосування.