Великий гіпсовий карниз буде невдало виглядати в невеликій затишній спальні, тоді як виріб з дрібним малюнком може загубитися на фоні просторної вітальні. Такі нюанси змушують покупця неабияк помучитися, вибираючи ліпнину для облаштування житлових і комерційних приміщень. Ця консультація підкаже, за якими параметрами вибирається стельовий карниз з гіпсу, і розповість, на що слід звернути особливу увагу.

Трохи геометрії через призму інтер'єрного декору

   Будь-який зразок гіпсового карниза відноситься до тривимірних моделей, параметри якого характеризуються за трьома вимірами:

  • Довжина - протяжність уздовж стелі.
  • Глибина - розмір виступанія на тлі стіни.
  • Висота - відстань по поверхні карниза від стіни до стелі.

   Додатковий параметр, який може знадобитися при виборі та монтажу, - розмір лицьової частини між крайніми точками. Якщо ж подивитися на вироби в зрізі, буде чітко помітний прямокутний трикутник, де катети розташовуються уздовж поверхонь стелі і стіни, а гіпотенуза з'єднує крайні точки цих перпендикулярних поверхонь. Є й унікальні моделі, де прямий кут виконується скошеним, щоб утворити вільний простір для монтажу світлодіодного освітлення або приховування комунікацій.

   Важливо: при вимірюванні карниза слід відштовхуватися від поверхні стіни і стелі, а не на саму модель виробу. Уявіть собі зріз карниза - ті самі катети, і виміряйте їх з точністю до міліметра, щоб безпомилково підібрати виріб під конкретну стелю.

Розбираємося з пропорціями

   Чим більше карниз, тим доречніше він буде виглядати в приміщеннях великої площі з високими стелями. Перекладаючи цю фразу в мову цифр, отримаємо наступні дані:

  • Моделі від 200 мм підходять тільки для просторих і високих кімнат зі стелею від 4,3 м. За ними можна заховати невеликі труби і кабелі, щоб не псувати інтер'єр проводкою.
  • Для приміщень висотою в межах 2,8 м підійдуть карнизи 8-14 см з рельєфними деталями, візуально піднімають стелю.
  • Для невеликих кімнат підходять моделі карнизів близько 7 см. Вони пожвавлять обстановку і гарно оформлять периметр кімнати, дозволяючи заховати проводку для кондиціонера або світильника. Можна зробити вибір на користь карнизів, які більше заходять на стіну - так вдасться візуально підняти стелю і зробити приміщення вище.

   Залишилися питання? Задайте їх дизайнеру компанії-виробника гіпсової ліпнини «Alza Stroy».