Барельєфи, колони з гіпсу, пілястри - архітектурні елементи античних часів прекрасно прижилися в сучасних інтер'єрах. Якщо говорити конкретно про колони, то вони виконують роль опор, незамінні при декорі класичних інтер'єрів. Внутрішнє оздоблення, фасади будівель виглядають максимально привабливо, елегантно і незвично. Гіпсовий декор - те, що потрібно, для підтримки загального стильового концепту.

Функції колон в сучасних інтер'єрах

   Головне призначення - опорна, тобто за багато років у використанні колон нічого глобально не змінилося. Дані декоративні елементи:

  • піднімають стелю - вертикальні стовпи завжди роблять приміщення вище;
  • роблять кімнати елегантними, витонченими - незалежно від їх призначення;
  • ділять простір на функціональні зони - не обтяжуючи його;
  • маскують важкі бетонні опорні стовпи - вони надійні і міцні, але недостатньо привабливі.

   Також колони можуть використовуватися для приховування проводів, комунікацій, огородження сходових прольотів, підвищення їх безпеки. Додатково для створення цілісного гармонійного дизайну можна буде використовувати гіпсове панно.

Види і структурні особливості

   В інтер'єрах зустрічаються колони різних типів - кола, квадрати, багатогранники. Але будь-яка конструкція має один і той же склад. У нього входять:

  • стовп - основна центральна опорна частина;
  • основа - приймає на себе навантаження;
  • капітельна частина - верх, декорований різьбленням, ліпниною.

   Найчастіше в сучасних приміщеннях зустрічаються парні колони, пілястри і колонади. Колонадами називають набір підтримуючих опор, які розташовуються під одним перекриттям. Вони зонируют простір, не порушуючи інтер'єрну цілісність. Пілястри або напівколони встановлюються вертикально і виступають зі стін. Такі конструкції досить компактні, підійдуть для маленьких приміщень. Парні вироби з'єднуються однією спільною аркою, яка буде згладжувати нерівності і дефекти стін. Це ідеальний вибір для приміщень складних форм.

   При установці колони спочатку збирається ціла система з набору частин, після здійснюється кріплення. Утворилися в ході монтажу стики, шпаклюють і піддають фарбуванню. Якщо потрібно добитися цікавого декоративного ефекту під старовину, колони не чіпають (тобто залишають без додаткової фінішної обробки).