Один з чинників популярності гіпсової ліпнини - тривалий термін служби готових виробів і їх привабливий зовнішній вигляд. Однак від власника будуть потрібні деякі зусилля, щоб зберегти його на всьому протязі експлуатації конструкції. Йдеться про грамотний догляд, завдяки якому відтінок поверхні гіпсу залишається білосніжним, а пил і плями своєчасно видаляються, не встигаючи проникнути в пористу структуру ліпнини. Подробиці про те, як зберегти гіпсовий світильник і продовжити термін його корисного використання, зібрані в цій консультації.

Основні заходи по догляду за гіпсом

   Всі правила експлуатації гіпсових конструкцій можна звести до двох основних понять:

  • Захист пористої поверхні від стороннього негативного впливу за допомогою лакування або шару воску. Вони закривають пори гіпсу, не дозволяючи надмірної вологості і хімічних речовин руйнувати його зсередини. Крім того, можна приготувати захисну суміш з крейди, воску і води, завдяки якій гіпсова конструкція придбає приємний матовий блиск і збереже первинний вигляд на кілька років.
  • Виняток впливу вологи на поверхні ліпнини. Через підвищену гігроскопічність використовувати гіпсовий стельовий карниз або пілястри можна тільки в приміщеннях з нормальними кліматичними умовами. Ванна кімната, сауна, кухня або область навколо потужних теплових приладів - для перерахованих об'єктів краще вибрати інший спосіб обробки.

   Дотримання перерахованих правил - краще, що можна зробити для збереження гіпсових елементів оздоблення.

Додаткові заходи для збереження гіпсових конструкцій

   Щоб гіпсовий стельовий карниз радував погляд і не вимагав регулярної реставрації, зверніть увагу на наступні підказки:

  • Регулярне чищення поверхні від пилу і плям допоможе захистити гіпс від пожовтіння і погіршення зовнішніх властивостей. Видаляти сторонні плями слід негайно після їх появи, щоб кольорова рідина не вбралася в структуру матеріалу.
  • Використання вологої ганчірки і мінімальної кількості води для видалення забруднень. Хімічні речовини можуть привести до осипання гіпсу, тому від їх застосування краще відмовитися.
  • Приготування спеціального клейстеру з крохмалу і води, завдяки яким поверхня гіпсу буде захищена від надлишків води і сторонніх речовин. У міру стирання плівка легко видаляється, а її нанесення не робить негативного впливу на відтінок ліпнини.

   Інші консультації по експлуатації та догляду за гіпсовими конструкціями можна отримати, звернувшись до співробітників компанії-постачальника.